Unutkanlık tedavisi

Unutkanlık tedavisi,

Unutkanlık tedavisi mümkün bir hastalıktır.

Unutkanlık Neden Olur hacamat şifa dır.

Gündelik hayatımızda belli bir orandaki unutkanlığı hepimiz normal karşılarız.lakin insanların hepisinde olmakla beraber bazı kimselerde fazlaca belirgindir.

Ama bu tip unutkanlıkların herkesin  başına geldiğini biliyoruz duyuyoruz, Ancak benzeri kazalar üst üste ve çok sık olmaya başladığında, hele bir de orta yaşlar geçilmişse, unutkanlık can sıkıcı olduğu kadar da endişe verici bir hal alır. Hemen Alzheimer ya da bunaklık benzeri hastalıklar akla gelmeye başlar ve olması kaçınılmazdır . Oysa unutkanlığın son derece olağan ve kolayca çözüm bulunabilecek nedenleri de vardır. Dolayısıyla paniğe kapılmadan önce, unutkanlığın bu daha basit nedenlerini öğrenmekte fayda var unutkanlık ve oluşumu sebebleri tamamen kan dolaşımının tamamen kilitlenmesi sonucu kanın kirlenmesi sonucudur .

Unutkanlığın düzelip düzelmedigini anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bir iki unutkanlık hadisesi anormal sayılmaz. Unutkanlığın olağan dışı bir hal aldığını söylediğimiz kişilerde sadece unutkanlık değil başka sorunlar, olumsuz davranışlar da ortaya çıkar çünkü alzahimer başlıyor demektir.

Yükümlülükler ve orumlulukları yerine getirememe ve benzeri bazı becerilerinin  kaybolması ve  başlaması, olumsuz yönde mizacının ve  huyunu  değişiklikleri gibi diğer belirtiler de unutkanlıkla yan yana geldiğinde ortada ciddi bir durum olduğundan şüphelenilebilir. Yine de kendi kendimize teşhis koymaya çalışmanın ne kadar yanlış olduğunu her zaman söylüyoruz. Dolayısıyla unutkanlıkla ilgili bir probleminiz olduğunu düşündüğünüz anda bir uzman HACCAM VE HACCAME ye başvurmanız atacağınız en doğru adım olacaktır.

Uykusuzluk: Unutkanlığın belki de en çok göz ardı edilen nedenlerinden biri de uykusuzluktur. Yeterince uyuyamamak, gece vücudu ve beyni yeterince dinlendirememek gün içinde kaygılı bir ruh haline ve bununla birlikte unutkanlığa neden olacak sebebler arasındadır .

Kullanılan ilaçlar: Sakinleştiriciler, antidepresanlar ya da bazı tedavi amacı ile verilen ilaçları gibi sürekli kullanılan ilaçların dikkat dağınıklığına veya kafa karışıklığına neden olması mümkündür. Bu durumda yeni şeyler öğrenmek, öğrendiklerinizi, duyduklarınızı hatırlamak zorlaşabilir. Eğer unutkanlığınızın aldığınız bir ilaçtan kaynaklandığını düşünüyorsanız bu konuyu sizin HACCAMINIZ.a danışmalısınız. Herhangi bir sağlık sorunu için kullandıgınız ilaçlar faydalı degildir.

Alkol almak alkolün etkisini üzerinizden attıktan sonra bile kısa dönem hafıza üzerinde olumsuz bir etki yapar. Bu durumda geçmişi hatırlamak da zorlanmazsınız belki ama az önce okuduğunuz makalenin konusu bir türlü aklınıza gelmeyebilir. Ne kadar alkol fazladır, ne kadarı çoktur kişiden kişiye değiştiği söylense de genel olarak kabul gören kadınlar için günde bir, erkekler için günde iki kadeh şaraptan sonrası ‘fazladır’. Diğer içkilerde ise alkol oranına göre bu miktar az-çok değişebilir.

Unutkanlık Ne Zaman Tehlikelidir?

Unutkanlığın ne zaman normal olduğu ne zaman olağan dışı bir hal aldığı önemli bir konudur. Unutkanlığın ciddi bir boyuta varması demek, her zaman kolaylıkla yapılan işlerde unutkanlık nedeniyle aksama yaşanması demektir. Örneğin:

  • Çok iyi bilinen, hep gidilen bir adresin yolunu karıştırmaya başlamak,
  • Tanıdıkların isimlerini ya da yüzlerini çıkaramamak,
  • Her zaman ezberde olan telefon numaralarını unuttuğunu fark etmek,
  • Cevap alınmasına karşın aynı soruyu tekrar tekrar sormak,
  • Zaman-tarih-mekan-insanlar hakkında kafa karışıklığı yaşamak,
  • Tanıdık yerlerde kaybolmak,
  • Aynı hikayeyi tekrar tekrar anlatmak,
  • İsimler i tamamen kısa zamanda unutmak,,
  • Okudugu bir kitabın içerigini unutmak,
  • İleri derecede unutkanlıkta güvenlik, beslenme ve kişisel temizlik gibi gündelik işleri bile unutkanlık nedeniyle aksatmak bir problem olduğu anlamına gelir.

 Unutkanlığın Sebepleri, ve hacamat ile unutkanlık tedavisi,

Hafızayla İlgili İlginç Bilgiler Sürekli aynı aktiviteleri yapmak hafızanızı zayıflatacaktır. Her gün bir öncekine benziyor ve rutininize sıkı sıkı bağlı kalıyorsanız hafızanıza kötülük ediyorsunuz demektir. Arada bir beyninizi zorlayacak değişik aktivitelerden faydalanmalısınız. Hafızayı güçlendirmek için bulmaca çözmek, her zaman kullandığınız yol yerine işe farklı bir yoldan gitmeyi denemek, yeni bir dil öğrenmeye çalışmak gibi farklı uğraşlar işe yarayacaktır.

Kulaklarınız ve gözleriniz işini ne kadar iyi yaparsa hafızanız da bundan olumlu yönde etkilenir. Gözünüz bozuksa gözlük takmayı, ağır işitiyorsanız işitme cihazı kullanmayı ihmal etmeyin. Koku alma duygusu ile hafıza yine yakından ilgilidir. Bazen bir parfüm ya da havadaki bir koku, çok eski anıları canlandırabilir

Hafıza beslenmeden etkilenir. Antioksidan, beta karoten, C ve E vitamini içeren yiyecekler hafızaya iyi gelir. Koyu yeşil, kırmızı, sarı ve turuncu renkli sebze ve meyveler antioksidan bakımından zengin, hafızaya iyi gelen yiyececekler iyi geleceklerdir. SİZE KONYA HACAMAT EBUSADULLAH YETER.

Yazar: admin hacamat

Bir cevap yazın