Hacamat nedir

Hacamat nedir.!!

osmanlıda Dedemin Hacamatı

      Hacamat nedir?

Hacamat deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınmasıdır.

Eski Mısırlılara dayandırılan kadim tıp yöntemlerinden birisi olan hacamatın pek çok rahatsızlığa iyi geldiği de söylenmektedir.5000 yıl öncesine dayanan bir çeşit akupunktur yöntemi olan hacamat, derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Geleneksel olarak agrıların oldugu yere , sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır.Hacamat’ın pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.

Ebusadullah > göre faydaları şu şekildedir: zadul mead da, şöyle açıklıyor . Migren tedavisi..Konya Sinüzit tedavisi ebusadullah. Tansiyon Tedavisi..Vertigo.Tedavisi..Epilepsi tedavisi..Boyun fıtıgı tedavisi..Bel fıtıgı tedavisi..Karpal tünel sendromu tedavisi..Hafıza kaybı tedavisi..Pakinson tedavisi..Alzahimer Tedavisi..Dikkat kaybı tedavisi..Unutkanlık tedavisi..Göz kuruluğu tedavisi..Göz tansiyon tedavisi..Üveyt tedavisi..Saç dökülmesi tedavisi..Gece terlemesi tedavisi..Ayak üşümesi tedavisi..Gut hastalıgı tedavisi..Romatizma..konya hacamat ebusadullah..Ayak yanması tedavisi..hacamat Kramp girmesi tedavisi terapisi..Ayak terlemesi terapi tedavisi..Ayak kokusu tedavileri..Karaciğer temizliği tedavisi..Konsantrasyon bozuklugu tedavisi..Dil Yanması tedavisi..Sedef deri hastalıkları..Kurdeşen tedavisi..Kısırlık tedavisi ebusadullah..Sperm azlığı terapisi..Hemoroid basur tedavisi..Egzama deri hastalıkları tedavisi..Varis toplar damar ebusadullah..Alt ıslatma işeme terapisi konya da..Ansiyete terapisi..Fibromiyalji sırt agrısı tedavisi..Aft agız yaraları..Jinekolojik kadın hastalıkları..Genital siğil tedavisi..Meniere tedavisi ebusadullah..Uyku çok uyumak tedavisi..Ramatoit artrit romatizma..Pelvixs fertil tedavisi..Manik atak bipolar bozukluğu..Rahim ağzı kanseri tedavisi..Adale yırtılması kas yırtılması..Kol uyuşması güç kaybı..Adet düzensizliği tedavisi..menopoz tedavisi..Titreme parkinson..Kronik yorgunluk tedavileri..Çok uyumak terapisi..Uyuyamamak tedavisi kursu..Serviks sülük tedavisi kursu..Performans tedavisi..Hijyen kursu..Derin doku manipülasyon..Manuel sınıkçı kursu..Sülük Terapi kursu..Akupunktur kursu..Sinir sıkışması karpal tünel sendromu..Tregiminal nevralji kursu.Yaklaşık 384 hastalık ve Tedavisi kursları KONYA HACAMAT EBUSADULLAH,tan sizde hacamat sülük kurslarımıza katılın ailenizin doktoru olun.Toptan parekende hacamat kupaları imalattan satış.Toptan parekende sülük satışı. Ebusadullah hacamat kursu egitim dosyası slayt gösterisi eşliginde anlatım hastalıkların oluşum sebebleri ve yapılması gereken noktaları ve sülük egitimi dosyası.

            
Anatomik hacamat noktaları atlası türkçe ingilizce arabça hazırlanmış Konya hacamat ebusadullah tan 384 hastalıklar için canlı resimlerle desteklenmiş bandrollü İsbn li hazırlanmış alanında dünyada tek türkçe ingilizce Arapça şimdi talep edebilirsiniz istediğiniz şehirde dünyanın her yerine kargo ile kapıda ödemeli olarak gönderim sipariş 146 sayfa kuşe kağıt renkli baskılı Ebusadullah tercübesi ile insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum .www.konyahacamat.com    Baştan hacamat olmak; delilik, cüz zam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. mutedil gelişim saglanır.Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri toksitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.Ödemleri çözer. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.Kan üretimi ile görevli organları uyarır.Beyin fonksiyonlarını canlandırır.Ağrıları giderir.

Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.
Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.
Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.
Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.
Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aurası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.
Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.
Tansiyon, Migren, bel fıtığı, psikolojik hastalıklar, depresyon, düşük yaşam enerjisi (Qi) eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur.
Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar, hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.
Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.
Lenfatik sistemi (mikroplarla savaşan lenf sistemini) harekete geçirir.
Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.
Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, ankesiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.
Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.
Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve Düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.
Yüksek kan basıncını düşürücü ve dolaşımı düzenleyici etkisi vardır. Deri üzerinde atıl durumda ki kan ve damarları çevresindeki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı düzenleyici etkisi vardır.
Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla alakalı konularda çok tesirlidir.
Gerçekle hiç bir ilgisi olmayan bir hurafeye göre; şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalı olduğuna inanılır.
50 senelik kökleşmiş bu hurafenin, kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır.
Hacamatın çift uzuvlarda faydalı olduğuna inanılır(İki diz, iki ayak gibi…)
Modern tıp açısından hacamat
Haccamlar arasında yaygın bilgilere göre kansızlık, demir eksikliği, tansiyon düşüklüğü olan kişilerde, demir eksikliği ve beslenme problemleri nedeniyle dikkat eksikliği ve zihinsel yetersizlik yaşayanlarda akıtılan kan volümüne bağlı olarak durumu ağırlaştırabilir. Steril şartlarda yapılmayan uygulamalar hepatit B, HCV, HIV gibi tedavisi güç hastalıkların kişiye bulaştırılmasına yol açabilir.
Çocuklarda, yaşlılarda, Hamile veya mensturasyon dönemindeki kadınlarda, metastatik kanser hastalarında, kemik ve kas problemleri olan kişilerde kontrendikasyon düşünülmelidir. Ayrıca DVT (Deep Vein Thrombosis) rahatsızlığında da hacamatın uygulanmaması gerektiği bildirilmektedir.
Bu tür alternatif tedavi yöntemlerinin doktorlara danışılmadan uygulanmaması gerektiğini hatırlatan uzmanlar, bu ilgiyi kullanan ve işinin ehli olmayan kişilerin de türediğini, bu kişilere karşı temkinli olmak gerektiğini vurguluyor.
konya hacamat ebusadullah hacamat tedavisi ve kursu konusunda yeter.

yada hastalıklara göre hacamat noktaları atlası her daim yanınızda olsun,